درباره ما

مرکز زبان ایرانیان، بیش از یک دهه با شما...
مرکز زبان ایرانیان بندرانزلی با بیش از یک دهه تجربه در امر آموزش، تنها دارنده مجوز از سازمان آموزش و پرورش  استان گیلان می‌باشد که زیر نظر مستقیم دکتر نیما شکوری، عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای مدرک دکترای تخصصی آموزش زبان اداره می‌گردد.
تاریخچه پیدایش این مرکز به سال ۱۳۸۴ هجری شمسی برمی‌گردد. این آموزشگاه با در نظر گرفتن سه دوره ورودی برای سه گروه سنی مختلف بنیان‌گذاری شده است: گروه کودکان و خردسالان (Tiny)، گروه نوجوانان (CH) و گروه بزرگسالان (False Beginners) و همگام و همراه با سیستم یکپارچه آموزش زبان اتحادیه اروپا (CEFR) تدوین و از کتاب‌های معتبر انتشارات Oxford و جزوات انحصاری موسسه ایرانیان بهره‌مند می‌باشد.
ایرانیان با در اختیار داشتن هسته متمرکز پژوهشی و با رصد سیستم‌های آموزشی روز دنیا توانسته است به کمک جدیدترین و معتبرترین مجموعه‌های آموزشی زبان، فرایند یادگیری را به روز، هیجان‌انگیز و دلنشین نماید. هم اکنون مجموعه‌های: Family & Friends و American English File کتاب‌های اصلی آموزشی موسسه را تشکیل می‌دهند.

همین که کودک به دنیا می‌آید، برخی پدر و مادرها برنامه آموزش زبان را در اولویت آموزش‌ قرار می‌دهند. اما واقعا چنین اصراری از جانب پدر و مادران عزیز صحیح می‌باشد؟ سن مناسب یادگیری زبان دوم چه زمانی است؟

در آموزش زبان دوم به کودک نکته قابل توجه این است که باید زبان مادری یا زبان اول برای کودک به طور کامل جا بیفتد و به عبارت دیگر کودک تسلط کامل بر زبان مادری داشته باشد. کودکانی که هنوز برخی حروف را به جای هم استفاده می‌کنند، حرف خاصی را نمی‌توانند تلفظ کنند و برخی کلمات را جا‌به‌جا ادا می‌کنند برای آموزش زبان دوم آماده نیستند. در واقع زبان مادری یک توانایی برای یادگیری زبان دوم را فراهم می‌کند، بنابراین کودکی که در زبان اول مشکل داشته باشد نمی‌تواند در یادگیری زبان دوم موفق عمل کند. آموزش بی‌موقع زبان دوم باعث می‌شود هم آموزش زبان اول با تاخیر همراه شود و هم آموزش زبان دوم طولانی‌تر شده و دیرآموزی اتفاق بیفتد.

اگر چه سن معیار مناسبی برای یادگیری زبان دوم نمی‌باشد، ولی به شرط اینکه کودک ما  در بیان کلمات مشکل نداشته باشد، سن می‌تواند معیار مناسبی باشد. در واقع به نظر بنده تنها معیار قابل اعتنا توانایی کودک در گفت‌وگو به زبان مادری و زبان اولش است. از آنجا که مکان زبان اول در مغز با مکان زبان دوم در مغز متفاوت است و آموزش زبان اول منطقه خاصی را در مغز فعال می‌کند و آموزش زبان دوم در یک منطقه دیگر است، این بسیار مهم است که کودک به توانایی و رشد بیشتری هم از لحاظ عصبی‌شناختی و هم از نظر روانی دست پیدا کند. به نظر بنده بهترین سن برای یادگیری زبان دوم سن چهار و نیم سالگی می باشد.

دکتر نیما شکوری

مدیریت, مرکز زبان ایرانیان بندرانزلی

 در ایرانیان، زبان آموزان در هر ترم آموزشی توسط هیئت علمی موسسه مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از موفقیت در دو آزمون شفاهی اول و دوم و دو آزمون میان ترم و پایان ترم موسسه، کارنامه معتبر آموزشی دریافت می‌کنند. هر زبان آموزی پس از اتمام دوره‌های آموزشی ایرانیان قادر خواهد بود در کلاس‌های آمادگی آزمون‌های بین المللی همچون IELTS، TOEFL و GRE شرکت نماید و با گذراندن دوره‌های مربوطه و آزمون‌های آزمایشی موسسه (Iranian Mock Exams) خود را برای شرکت موفقیت آمیز در این آزمون‌ها آماده نماید.
علاوه بر این سیستم یکپارچه، موسسه ایرانیان ارائه دهنده دوره‌های فشرده مکالمه، فوق فشرده مکالمه، نقد فیلم، و کلاس‌های تخصصی زبان رشته‌های مختلف دانشگاهی و آزمون های ارشد و دکتری می‌باشد. مرکز زبان ایرانیان در همین راستا با ایجاد محیط آموزشی استاندارد و بهره‌گیری از تکنولوژی جدید آموزش زبان و اساتید مجرب، با بالاترین آمار نمرات در آزمونهای IELTS و TOEFL همواره  با آغوش باز پذیرای زبان آموزان عزیز می‌باشد. همچنین این مرکز موفق شده است با برگزاری کلاس‌های مکالمه مناسب و استاندارد، نگرانی زبان آموزان از تجربه‌های ناموفق گذشته را به تجربه ای شیرین تبدیل نماید.
همچنین این مرکز آمادگی دارد تا کلیه دوره‌های عمومی، تخصصی و بازرگانی را به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار نماید. لازم به ذکر است که کلیه شرکت‌ها، ادارات، موسسات و مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه می‌توانند از خدمات آموزشی (درمحل) این مرکز بهره مند شوند. اعتماد شما عزیزان به این مرکز آموزشی از گذشته تا امروز گوهری گرانقدر است که آن را مایه افتخار خود می‌دانیم.

۱۰ دلیل برای انتخاب مرکز زبان ایرانیان

به عنوان برترین مرکز آموزش زبان‌های خارجی در منطقه
 •  مجوز های رسمی
  بسیاری از مراکز آموزش زبان دارای یک مجوز (پسر یا دختر)  جهت صدور مدرک پایان دوره می‌باشند. ایرانیان علاوه بر دارا بودن دو  مجوز صدور مدارک پایان دوره برای آقایان و خانم‌ها، دارای مجوز انتشار مقالات در سطح بین الملل  نیز می‌باشد.

 • لوح تقدیر
  دریافت لوح تقدیر از سازمان آموزش و پرورش به عنوان مرکز زبان نمونه

 • پژوهش برتر
  دریافت لوح تقدیر به عنوان پژوهشگر برتر و انتشار بیش از ۷۰ مقاله و کتاب توسط مدیریت و مدرسین مرکز

 •   مدرسین متعهد
  دارای مدرسان متعهد، توانا، خوش سابقه و خوش فکر در سطح استان گیلان

 • برگزاری سمینارها
  پیرو برنامه‌های توسعه سطح زبان‌آموزی مدرسین، ایرانیان  اقدام به برگزاری سمینارهایی تحت عنوان Teacher & Action  Research نموده است.

 • دوره های تربیت مدرس
  تربیت مدرسین دوره‌های مکالمه و IELTS

 • برگزاری مراسم و جشن‌ها
  برگزاری مراسم و جشن‌های فارغ التحصیلی با حضور دانش آموختگان، خانواده‌ها، اساتید و کادر مرکز زبان ایرانیان

 • برنامه محور بودن
  هماهنگ با ۶ مرکز زبان در کشور جهت رفاه زبان آموزان عزیز به هنگام سفرهای تابستانی و مهاجرت که می‌توانند از امکانات مراکز معرفی شده استفاده نمایند.

 • تخصصی ترین مرکز پژوهش در استان گیلان
  فعالیتهای پژوهشی زیر نظر دکتر نیما شکوری سردبیر  ژورنال Academic Research in SLA

 •  تعیین سطح هوش زبانی
  اولین مرکز بررسی و تعیین سطح هوش زبانی و فعالیت‌های نیم‌کره‌های مغز زبان آموزان جهت بررسی سطح زبانی داوطلبین